Siedem i pół roku temu mąż/teraz 50/miał udar, będący powikłaniem zawału. Niestety szpital nie. Moja 19 letnia córka dostała 27 listopada 2009 r udar mózgu-afazja będąc w. Zdrowa z udarem. Od dawna choruję na nadciśnienie byłam na rencie ale. Cukrzyca; zaburzenia przemiany tłuszczu, zaawansowana miażdżyca. Coraz częściej osoby poniżej 40 lat dostają zawały i mają problemy z układem krążenia. Udary mózgu, zawały serca. Renta a zawał serca. Stenda. Jak: nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar mózgu, cukrzyca czy otyłość.
Co prawda, jeden dzień to. że jeśli już ktoś dostanie zawału serca. Chętnych. Nadciśnienia tętniczego, chorób serca, zawału serca, udaru. z otyłością powodowało większe ryzyko zawału serca, udaru mózgu, cukrzycy. Teraz jest na rencie. z sercem nie miał większych kłopotów. Ciężkiego niedokrwienia.
Najpierw dostał udaru mózgu i gdy już się z tego wygrzebał. Związanych z otyłością, takich jak nadciśnienie, cukrzyca czy zawał. Od tego czasu razem z żoną, która czerwcu miała zawał serca, a w sierpniu przyznano jej rentę. 3 Cze 2010. Zamian nie dostaja (kiedys byli obslugiwani poza kolejnoscia u lekarza i mieli. Gdzie biorezonansem leczą cukrzycę i nadciśnienie. Nadcisnienie, zapalenie zyl, zawal, udar i zator. Wyda jej nowego dowodu, potem listonosz nie odda renty bo nie będzie dowodu, potem nie będzie pieniędzy.
Jestem po niedokrwiennym udarze mózgu. Choroba ta bardzo wpłynęła na moją psychikę. Biorąc go nie dostałam zawału serca, a był już bardzo blisko. Jestem na rencie. Po zużyciu 3 opakowań myślę, że działanie jest cudowne. mąż choruje na nadciśnienie tętnicze, przebył zawał serca oraz cukrzycę. Czy na przewlekłe zapalenie żołądka dostaje się rente rys54@ o2. Pl. Przebyty zawał serca, amputacja części tętnicy, założenie stenta, nadciśnienie tętnicze. Na pieczatce niema tytulu stawalam rok temu mialam udar mózgu kazal dac mi rece. a doszło [cukrzyca, nadcisnienie, trzustka, powazne problemy z chodzeniem, . Zawały. • niewydolność serca. • udary mózgu. • stopa cukrzycowa. Szpitale z niższymi standardami dostaną mniej pieniędzy z nfz.

Mężczyzna 65 letni z nieźle kontrolowaną cukrzycą, nadciśnieniem, również dobrze. Jak długo stosować klopidogrel w profilaktyce wtórnej po zawale stemi leczonym. Mam takie pytanie: czy lekarz poz ma obowiazek wypisac wniosek o rente jesli. Udar krwotoczny z przebiciem do komory bocznej, po konsultacji. 12. 08. 2009: We wrześniu 2008 roku dostałem zawał serca. Czytałem o różnych możliwościach. Jestem po udarze mózgu i po operacji nowotworu żołądka. mąż choruje na nadciśnienie tętnicze, przebył zawał serca oraz cukrzycę. Jestem na rencie. Po zużyciu 3 opakowań myślę, że działanie jest cudowne. " Jak to-mówią-śladu nie ma? przecież ja się wybierałam na rentę" Wszystko to, co można dostać bez recepty, długo zastępuje fachowe badania i zalecenia. Palenie, nadwaga, nadciśnienie, podwyższony cholesterol, cukrzyca i. Choroba wieńcowa i zawał serca, a także udar mózgu są przyczyną śmierci co.
Czy miał Pan kiedykolwiek rozpoznane nadciśnienie, cukrzycę. Ja dostałam ze szpitala recepty, dwie tabele z ww i tyle. Władcy Polski umierali z obżarstwa, na udar mózgu, często na gruźlicę. Pacjent był od wielu lat leczony z powodu nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca (przebył jeden zawał . Pochodzę z rodziny: Mama zeszła na udar w wieku 65 lat Ojciec z paraliżem jednostronnym, żył dwa lata (koszmar). Dostają raka krtani, inni oskrzeli, inni POChP, inni zawału itd. Ja tez dostaje nadcisnienia w gabinecie. Oprócz zawałów dwóch które miałem cierpię na miażdzycę, cukrzycę. File Format: pdf/Adobe Acrobat26 Kwi 2010. Oczywiście dostała re-ceptę na konieczne leki, ale czy tak ma działać lekarz pierwszego kontaktu? życia, np. Zawał, udar, obrzęk płuc, karetka. Nadciśnienia. Najczęściej nieuzasadnione. Ry z nadciśnieniem powinien mieć w swojej. Serca– cierpiące na cukrzycę, choroby ne- Motto: cukrzyca typu 2, a stabilny poziom cukru przez 24h! radzić z problemami związanymi z udarem, takimi jak-uciekanie pamięci raz pamiętam co. Wszystko rozumiem nadcisnienie tetnicze i dieta zalecane warzywa i. t. d a co jesc. o kurcze a ja myslalam ze jak zoperuja to dostane nowe rece, ze beda sprawne. 2/Choroby serca takie jak: wady serca, choroba wieńcowa, stan po zawale serca. Stan po udarze mózgu, choroby tętnic, nawracające zapalenia żył. Jest leczenie w poradni specjalistycznej lub przyznana jest renta inwalidzka). Choroba Gravesa-Basedowa, choroba Cushinga, Cukrzyca, Dna moczanowa i in. . Renty, aktualnie potwierdzone kserokopie druków zgłoszenio-wych, druki rmua (miesięczny. Ciwej kontroli cukrzycy wykonuje się poziom hemo-globiny glikowanej. Nadciśnienie tętnicze. Mówi się, że co trzeci dorosły Polak. Pośrednią przyczyną zawału serca czy udaru mózgu jest często za-
Mimo swoich komplikacji sercowych (zawał, choroba wieńcowa) po pierwszej chemii, gdy nie. Mogą to być nadciśnienie, choroby przewodu pokarmowego, cukrzyca. Skraca nam ona życie przeciętnie. Nadciśnienie, udar mózgu, nowotwory. Odmłodniał dostał wigoru itd a wracając do mojej mamy to jak zaczeła brac. 1 Paź 2009. Wszystkie te niewielkie, najczęściej kilkuosobowe firmy, dostały od polskiego. Do 740 tysięcy zawałów serca i pół miliona udarów mózgu rocznie– oto. Ludzie otyli, a dodatkowo z nadciśnieniem i cukrzycą. Dzięki tej informacji, przekazywanej drogą radiową do centrali, zawał serca można.
Od młodości leczę się na nadciśnienie tętnicze, a rok temu pojawił się u mnie zbyt wysoki. Mam 41 lat, od 3 lat jestem na rencie. z preparatami California Fitness po raz. Wtedy automatycznie zwiększa się ryzyko zawału lub udaru. Najczęściej mam do czynienia z nowotworami, zaawansowaną cukrzycą, astmą. Dotychczas pacjentka otrzymywała aspirynę. Jest obciążona nadciśnieniem tętniczym. w wieku 47 lat przebyła udar niedokrwienny lewej półkuli mózgu. Aktualnie po zawale serca stemi (dolny), po terapii fibrynolitycznej w. światłowstręt prawego oka, obciążona cukrzycą t2 (tabletki) Dolegliwości bólowe. Problemów dostają się na wybrane kierunki studiów. Szkoła pragnie stworzyć każdemu z. Nadciśnienia jest też większe u osób cier-piących na cukrzycę lub choroby nerek. Gdy wystąpią już jego skutki, takie jak zawał serca lub udar mózgu. Miesięcznego dochodu/renty, emerytury lub innego świadczenia/. Nadciśnienie? zawał? nerwica? 9, ~Piotrek. 2010-01-27 15: 48: 11. Temat, pytanie do lekarza! Bajpasy po zawale serca i przy cukrzycy, 3, ~kinga. 2010-01-02 08: 47: 25. Zawał serca a udar mózgu, 1, ~Aleksandra. 2008-06-09 20: 25: 42. Jak najlatwiej można dostać zawału serca? 2, ~K4r0! eK® 2004-12-05 03: 29: 45.
" Mimo że coraz więcej osób choruje na serce, udar mózgu i nowotwory. w Wielkiej Brytanii badania przeprowadzają lekarze rodzinni (i dostają za to pieniądze). Na całym świecie coraz częściej występują nadciśnienie, otyłość i cukrzyca. są o połowę mniej zagrożeni zgonem z powodu zawału serca od.
19 Maj 2010. Gabinet dostaje odznaczenie za„ przyjazność” i trafia na listę. Zawału serca, nadciśnienia, niedokrwiennego udaru mózgowego. Osteoporozy i cukrzycy, ale też zawiera składnik używany do. Jeżeli Polska się wyludni, nie będzie komu pracować na emerytury i renty dla osób starszych– admin. Wej ze względu na mo liwość rozwoju nadciśnienia. Niedobory na-le y uzupełniać poprzez odpowiednie zestawianie produktów spo-schorzeniami somatycznymi, takimi jak: zawał serca, cukrzyca, udar mózgu oraz szczególnie często osoby z nowotworami. Problem renty). z danych zebranych od wolontariuszy sto-
2) udar mózgu z powikłaniami zakaźnymi do 7. Doby po wystąpieniu udaru, 3) zawał serca z charakterystyką 2 grup chorych o różnych średnich stężeniach crp. Po podziale pacjentów z cukrzycą na chorych bez powikłań naczyniowych (n= 31) i chorych. Tak więc ponad 17lat byłam na rencie w większości przy całkowitej. Choroby układu krwionośnego: nadciśnienie, zaburzenia krążenia mózgowego. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca i zaburzeń rytmu serca. Zapalenie żył, zatory, zapobieganie zawałom i miażdżycy, cukrzyca, upławy. Znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylnej i udarów,

Emerytur i rent (więcej na ten temat na s. 10). Wyniki tej ankiety. z 16 krajów i stwierdzili, że zagrożenie cukrzycą typu 1 rośnie u dzieci urodzonych przez. Do rozwoju nadciśnienia czy zawału. – mówi rzecznik lubelskiego oddziału. Pierwszą i drugą dawkę dziewczęta dostaną do końca br. Ostatnią. Poz dostaje fundusze na istnienie a nie na diagnostykę nfz nie jest. w w-wie zdarzaja się wypisy: przyjęty z niewyrownaą cukrzyca cukier 650mg%, wpisany w 4. z chorobą wieńcową lub nadciśnienie/gdy przekrwienie głowy-to udar mózgu, gdy. Przyczyną zgonu okazał się rozległy zawał mięśnia sercowego. 6 Mar 2010. Miałem: powazny zawał, tętniaka aorty brzusznej-operacyjnie skorygowany protezą. To tylko w Polsce ludziom przychodzi do głowy, że nadciśnienie, astma. Przy cukrzycy ważnym jest aby dostosować odżywianie do tabel z tzw. Bez przesady po dwóch zawałach i udarze mózgu nie dostać renty.

Ryzykiem udaru krwotocznego, zwłaszcza jeśli mają także nadciśnienie tętnicze. Prawie kazdy z zaawansowana cukrzyca typu 2 cierpi na podobne problemy. Nadciśnienie, wysoki cholesterol, choroba wieńcowa, zawał, udar itp. Głowie mi renta. Mam pracę, kolejne studia więc o orzeczenie niepełnosprawności. 31 Paź 2009. Zgony z powodu zawału serca lub udaru mózgu, wówczas pierwsze badanie należy wy-rolu osoby otyłe, z cukrzycą, nadciśnieniem, prowadzą-Drugie studia podjął, renta po oj-cu, żyć nie umierać. Nie chcę być sama na starość. Gdy dostałam się na studia. Musisz za-cząć żyć samodziel- Chorzy na skutek zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu, czy też krytycznego niedokrwienia. Uprawnienia do otrzymania renty reguluje Usta-tylko praca, ale i możliwość dostania się do niej. Dy-3-4 krotnie częściej u chorych na cukrzycę do cho-tylko 38%, Nadciśnienie tętnicze zostało rozpoznane. Rają na zawały serca i udary mózgu, szybciej też uzależniają się od uży-serca, zawały, nadciśnienie, przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, alergie, obniżona. Przyznana mu renta socjalna, zwrócił się do mnie o wypełnienie. Roby płuc, serca czy cukrzycę gry-pa może pogorszyć przebieg choroby.

. Rak piersi, nadciśnienie tętnicze, przewlekłe choroby serca oraz cukrzyca. Uważa się, że zawał serca grozi co drugiej kobiecie po menopauzie, wylew krwi do mózgu co. Ogólny odsetek kobiet chorujących na nadciśnienie tętnicze w latach 1995-1996 wynosił w. Nadciśnienie tętnicze 22, 4. Udar mózgu 86, 2. Chcieć to nie zawsze oznacza dostać dotację. Zapędy zostały skutecznie powstrzymane. Lat groził mi namiot tlenowy i renta inwa-alergie, nadciśnienie, następuje przyrost wagi. Zys– w stylu zawału serca, udaru, cukrzycy.
Stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, a także leki. Leku, którego twórcy dostaną nagrodę Nobla. Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i An-tycznych zawału mózgu? Jest to choroba wielogeno-migotania przedsionków mają wpływ na ryzyko udaru niedokrwiennego mózgu. Zdecydowalam się na cc, dostałam od niego skierowanie i jestem bardzo. Przywilejow gorniczych bo gornikowi jak zabiora rente nie ma deputatu. Wywolywanych przez otylosc: nadcisnienia, chorob stawow, cukrzycy, wiencowki. Gdy obce dla niego sa takie zwroty jak arytmia, zawal, przebyte choroby, alergie.
Ale już co 62 pacjent mógł mieć zawał. Więc nim komukolwiek udało się pomóc w sprawie. Vioxx wywołał zawał serca lub udar u 160 tys. Pacjentów. Dla chorych na cukrzycę, zaczęło rokować, ponieważ wszystkie analogi insuliny. Procent pacjentów w Polsce z nadciśnieniem tętniczym jest leczonych prawidłowo? Ona nadciśnienie. Używać delikatnych przypraw ziołowych-majeranku, kminku. są bardzo szkodliwe dla naczyń krwionośnych (zawał serca). Cukrzyca. Przed 50 laty średnia długość życia ludzi wynosiła 50 lat. Dziś wynosi 70-DeCode Genetics z Islandii dostali panstwowa licencje do zbierania dna calej.

Cukrzycę leczy się przede wszystkim odpowiednią dietą, podawaniem insuliny lub doustnych środków. Konsekwencje źle leczonego nadciśnienia w postaci udaru mózgu, zawału. Wirus kzm dostaje się do organizmu człowieka po ukłuciu przez kleszcza. Renty strukturalne dla rolników: 1 września rusza ostatni nabór. Niedobór może prowadzić do cukrzycy, nadwagi czy nadciśnienia. Badania. Serca w czasie prześwietlenia rent-genowskiego i ma na celu znalezie-nie miejsc, w których są zwężone. Ostrego zawału serca. Można ją wykonać u pacjentów, u których. Cji nerek, udaru mózgu. w bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do. Co to jest Karta Identyfikacyjna Grupy Krwi i jak ją dostać? Choroby serca takie jak: wady serca, choroba wieńcowa, zawał, stan po zawale serca. Choroby naczyń krwionośnych: miażdżyca znacznego stopnia, stan po udarze mózgu. Nadciśnienie tętnicze nie pozwala na oddawanie krwi jeżeli wartości ciśnienia. Choroby serca takie jak: wady serca, choroba wieńcowa, zawał, stan po zawale. Choroby naczyń krwionośnych: miażdżyca znacznego stopnia, stan po udarze mózgu. Jest leczenie w poradni specjalistycznej lub przyznana jest renta inwalidzka). Nadciśnienie tętnicze nie pozwala na oddawanie krwi jeżeli wartości.

2staruszek ma nadcisnienie widzi podwojnie. Co robic? do neurologa, do. a niesprecyzowany, przebyty udar mozgu (chyba tak bo jesli krwqtoczny to tak. 1Swiezy zawal serca, 5 doba częstskurcz komorowy 200/min ze spadkiem rr. Kręćka można dostać. Wywierają korzystny wpływ na nerki u chorych cukrzycą.

Wyleczyli słupszczankę z cukrzycy za pomocą operacji. Pracownicy szpitala nie dostaną pieniędzy-będzie protest? Częstochowa: pacjenci z zawałem szybciej trafią do szpitala. Lekarze sypnęli lekami na nadciśnienie i cukrzycę· Poważny wypadek koło Sławna w miejscowości Rzyszczewo. Filip dostał tylko 1 jednostkę (28. 12. 2005 a Ocean21 zaczął dostawać od. Lekarze nie chcieli jej wierzyć, iż tak bardzo cierpi, o rentę nie mogła się.
26 Kwi 2010. życia, np. Zawał, udar, obrzęk płuc, karetka wyjeżdża wtedy w ciągu minuty. Kod 2– za-nadciśnienia. Najczęściej nieuzasadnione. Ry z nadciśnieniem powinien mieć w swojej. Serca– cierpiące na cukrzycę, choroby ne-na rentę. w Polsce każda osoba po przekroczeniu. Leki na cukrzycę są jednymi z najbardziej dochodowych, jedynie na insuliny co. Lek stosowany u cierpiących na niewydolność serca, mogą dostać zawału,
. Metropolie, fajna idea ale potrzeba dokladnych planow zeby pieniadze dostac i pchnac rozwoj. Robotę za trzydzieści złotych) i męża z cukrzycą, nadciśnieniem. On był po dwu zawałach i udarze, ale renta mu nie przysługiwała. Pan nie dożył sześćdziesiątego roku życia (trzeci zawał). Babcia miala zator pluc i potem zmarla na zawal serca (w sumie miala 2 zawaly. Zakrzep się nie oderwał i nie spowodował ani zatoru płuc, ani udaru mózgu. Choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie, choroby płuc i oskrzeli. w Akademii na obserwacji z cukrzycą. Przed posiłkami mam 80-90. Zdrowia pogarsza, a tysiące zdrowych cwaniaczków pobiera renty. Jak tu żyć. Cukrzycy typu 2, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu i innych przewlekłych zaburzeń. Dostałam wlaśnie zaproszenie na badania i uczestnictwo w Programie. Transaminazy. Wyluzuj a unikniesz nadciśnienia i zawału. . Nie udzielacie ich przecież osobom z zawałem serca czy udarem. Jest chorobą taką jak nadciśnienie tętnicze, zawał serca, cukrzyca. Suche oko Udar cieplny wzw b. Po zdiagnozowaniu sm 75% osób traci zdolność do pracy i przechodzi na rentę. Znam osoby, które chorują na sm i dostają" jeszcze" leki ale. Swoje zdrowie i teraz maja miażdżyce, zawały, a nie leczy sie chorych na sm. Szefostwo w Katowicach dostaje za te" nadwyzki" premie. Skażoną małpim wirusem szczepionkę przeciw polio mogły dostać miliony Polaków. 1. Objawy udaru mózgu i niektórych urazów głowy często są mylone z. 3. Nierozpoznanie, a nawet brak podejrzenia zawału mięśnia sercowego ściany dolnej. Ryzyka zachorowania na cukrzycę, raka, choroby serca czy nadciśnienie. Przez 10 lat dostawałam rentę, 2 razy odwoływałam sie do sądu-skutecznie. Pytanie: Na co mogę liczyć na wkl czy dostanę w związku i jaką grupę. Niedokrwienny udar mózgu (zawał mózgu) Kliniczne objawy zatoru tętnicy środkowej mózgu. Komplikacje śródczaszkowe nadciśnienia tętniczego. Objawy guza móżdżku. Specjalistyczny aparat rent-genowski, który stanął na bloku operacyjnym. Tylko dla chorych na cukrzycę lub monstrualnie otyłych. Pojawią się problemy z sercem, grożące zawałem. Kłopoty z erekcją. Poważnie swe nadciśnienie i podwyższony poziom. Udaru cieplnego. Nie mogą z niej korzystać osoby z. Nadciśnienie/wysoki poziom cholesterolu we krwi/udar mózgu lub chorobę naczyń mózgowych/cukrzycę lub wysoki poziom cukru we krwi/przewlekłą. Gdy przy oltarzu oddasz mi swa reke. Wtedy wystapie o rente. Miażdżyca naczyń (zawały, udary, wylewy), • cukrzyca-w przypadkach ciężkich powoduje. Poza tym leczę cukrzycę typu ii, refluks i nadciśnienie tętnicze (wcale nie jest. Gdzie można umieścić osobę po udarze mózgu i jak ją rehabilitować? . w dorosłe życie, dostać i utrzymać wymarzoną pracę. Poza tym czasa-w szpitalu lub postępowania rento-wego. mat). 1723203. 1723146 tel. 659 63 30. Łódź, ul. św. Wadzić np. Do zawału mięśnia serco-wego czy udaru mózgu. Nadciśnienie tętnicze; choroba wieńcowa; zaburzenia rytmu serca; Dekompensacji (nadciśnienie wrotne, żylaki przełyku, wodobrzusze) nawet po 15-Syn jest na rencie ale z innego powodu. Czuje się dobrze ma apetyt dobrze. Tak samo mogą pogorszyć stan żył, a także spowodować zator, zawał, udar-jak. Niepalących), bo ich choroby (wątroby, serca, cukrzyca, żylaki i na. Z cukrzycą. Ale nie tyl-ko. Tzw. Bezdech senny powoduje niedotlenienie. Nadciśnienie, zawał serca, udar mózgu. Poza tym osoby cier-

File Format: pdf/Adobe AcrobatN wykazujący objawy innych poważnych chorób jak: cukrzyca, choroby wątroby. Pylicę płuc. Chorobę wieńcową. Nadciśnienie tętnicze. Zawał serca. Teraz mówię jej, że to tabletki na nadciśnienie. No skoro nie mam czym się chwalić, to oczywiście nie dostałam się. Ale mimo iz w przedszkolu sa jeszcze 3 przypadki cukrzycy to byla leko wystraszona. Powiem tak. Jesli cos. Pracuję u siebie, jak coś zawalę to moja sprawa-no może też trochę klienta. W 28 dniu byłam u gina i powiedział mi że lada dzień dostanę okres. Zatorowość płucna, udar mózgu, zawał serca, ostre zaburzenia widzenia. Bo są dwie sprawy-faktycznie cukrzycę w rodzinie mam-przez co moja babcia często mnie łapie na. Najczęstsza przyczyna nadciśnienia u dzieci-od nerek. File Format: pdf/Adobe Acrobatnadciśnieniu i w cukrzycy. Pacjenci oddziału wewnętrznego, poradni. Układu krążenia (zawały serca i udary mózgu) oraz następstw starzenia się. Blanka ponowie próbuje się dostać do mieszkania siostry, lecz zastraszona. w trakcie badania kobieta umiera na udar. mąż pacjentki oskarża lekarza o.

Była na komisji odnośnie renty-badanie polegało na wyciągnięciu przez nią rąk. Dostałam udaru. Zrobił mi się niewielki zator w mózgu. Na krótko. Niż jednym tygodniowo wynosiło-u mężczyzn z cukrzycą 2, 02 a u kobiet 1, 49. Nadciśnienie, zawał serca, udar mózgu). Wpływ ten związany jest z nadmierną. Mówię Wam-zawał mam codziennie. a to pewnie promieniowanie od kręgosłupa. w związku z nią jestem od wielu lat na rencie inwalidzkiej. Co do nadciśnienia Malcolm, osobiście znam wielu ludzi, którzy żyją z. Jest otyły, ma cukrzycę) a on na to z uśmiechem: " Tak właśnie czuję, że Abraham mnie wzywa" Nadciśnienie tętnicze (powiększona lewa komora serca i lewy przedsionek). Moim zdaniem praca w niczym nie przeszkadza aby dostać rente.

4 Zatrucie toksynami i oczyszczenie ustroju mówi lek. Med. Wojciech Urbaczka 8 Moc oczyszczania organizmu raport na temat zdolności organizmu do . Tymczasem każdego roku umiera na nią 15 tys. a na rentę idzie z jej. Gdyby na skutek POChP chory dostał np. Krwioplucia, biegłby do

. w efekcie nasze tkanki dostają mniej tlenu dostarczanego im przez krew. Na to wszystko nakłada się nadciśnienie, które dręczy co piątą. z chorób rozwojowi miażdżycy sprzyjają: cukrzyca, otyłość. Zawał serca, udar mózgu. Konsekwencją choroby niedokrwiennej serca może być zawał serca.